Fundamentals Konusu
Daha önce yaptığı stand up gösterileri ile büyük beğeniler kazanan ve herkesi doyasıya güldürmeyi başaran Cem Yılmaz 2010 yılında gerçekleştirdiği son gösterisinden sonra, bu kez 2013 yılında Fundamentals’ı sinema versiyonu olarak bizlere bir kez daha stand up gösterisi yapıyor. Ünlü oyuncu Cem Yılmaz’ın bu sefer tüm komik yönlerini beyazperde de izleme şansı buluyoruz. Gösteride bilmediğimiz hiçbir şey anlatılmıyor, aksine günlük hayatımızda her an karşımıza çıkan fakat bizim dikkat etmediğimiz ve dikkat etsek de önem vermeyip üzerinde durmadan geçtiğimiz hayata dair konuları bizlere komik bir şekilde aktarıyor. Cem Yılmaz’ın ne derece bir gözlemcilik gücü olduğunu da böylece anlamış oluyoruz. Fundamentals ismi verilen bu gösterinin en büyük özelliği kapalı gişe olarak oynamasıdır. Kapalı gişe olarak gösterime giren bu filmin yönetmenliği Murat Dündar’a aittir.

Cem Yılmaz, 1973 yılının 23 Nisan gününde Sivas’ta doğmuştur. İlköğretim okulu Akif isimli ilkokulda bitirdi. Bahçelievler’de ise Kazım Karabekir’de orta öğretimini başarı ile bitirdi. Sonrasın da Etiler’de Turizm Meslek lisesin de okudu ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü başarı ile bitirdi. Cem’in daha o yıllar da komedyenliğe olan merakı Karikatüre olan ilgisi ile başlamıştır. Leman isminde bir mizah dergisinde çalışarak bir şekilde kendini geliştirdi. İlk gösterisi de Leman Kültür Merkez’inde çalıştığında gerçekleşti ve sonrasında BKM’de gösteriler yapmaya başladı. BKM’den sonra kendisini ciddi bir kitleye sevdirmeyi başaran Cem Yılmaz bugüne dek 4000’den fazla gösteri düzenlemiş ve sahneye çıkmıştır.
İlk defa 1998 yılında Her şey çok güzel olacak adlı film ile ilk sinema filminde oynamış oldu. Bugüne dek pek çok filmde oynamış ve çocuğunun senaryo ve yönetmenliğini de kendisi yapmıştır. Yaptığı ve sinemanın en çok beğenilen filmleri arasına giren G.O.R.A, Hokkabaz, Yahşi Batı gibi filmleriyle oldukça büyük başarılar elde etti. Bunun yanında yabancı filmler için seslendirme çalışmaları da yaptı. Sinema alanında başarılı olmasının yanında Stand up gösterileriyle de sevenlerine çok güzel vakitler geçirtmeyi başardı. Kariyeri halen devam etmekte olan Cem Yılmaz pek çok reklam filmlin de vazgeçilmez yüzü olmayı da başarmıştır ve en başarılı erkek oyuncu ödülünü de almıştır.