ABD'nin Arizona şehrinde 92yaşında olan bir anne, kendisini huzurevine yatırmak isteyen 72 yaşındaki oğlunun katili oldu. Birinci derece cinayetle birlikte adam kaçırmadan da yargılanacağı ifade edilen Blessing için 500 bin dolar kefalet ücreti kararlaştırıldı.

Elde edilen bilgilere göre, Fountain Hills kasabası polis görevlilerine göre Pazartesi sabahı yaşanan olayın ardından Anna Mae Blessing, oğlu ve oğlunun sevgilisiyle beraber kaldığı evden çıkarılırken "Sen benim canımı aldın, ben de seninkini" sözlerini sarf ettiği öğrenildi.

Adam öldürmekten yargılanacağı söylenen kadın polise, kendisini de öldürmeyi planladığını ifade etti. Polis kayıtlarına bakılırsa, Blessing sabahlığının ceplerine 1970 yıllarından kalma iki tabancayı gizleyerek oğlu ve sevgilisinin yatak odasına girdi. Oğlunu boynundan ve çenesinden vuran anne daha sonra silahını oğlunun 57 yaşındaki sevgilisine çevirdi. Kavga esnasında silahını düşüren anne bu kez diğer silahını çıkardı ama başarılı olamadı.

Oğlunun sevgilisi kaçarak polise geldi. Polisin evindeki koltukta otururken bulduğu Blessing, "yaptıkları için uyutulmayı" hak ettiğini ifade etti.