Haber Türk’ten alınan bilgilere göre, kendilerini polis, avukat ya da savcı olarak gösteren sahtekarların yeni hedefi 75 yaşındaki Saadet U. oldu. Bundan önceleri 'PKK ya da FETÖ davalarına adınız geçiyor’ şeklinde insanları kandıran sahtekarlar şimdi de Adnan Oktar operasyonunu fırsat bildiler.

Kadıköy'de bir başına hayatını süren yaşlı kadın kendisine, ‘Adnan Hoca sizi kedicik yapmış, operasyonda isminiz var. Üzerinizde silah ve paralar gözüküyor’ şeklinde konuşan sahtekarlara 31 bin lirasını verdi.

Kendisine ulaşanlardan şüphelenen yaşlı kadın, ‘Bak evladın ben bu parayı gıdım gıdım biriktirdim. Hacca gideceğim, sahtekar mısınız? Sizi 155'e şikayet edeceğim’ diyerek karşı çıktı. Fakat sahtekarlar buna da oyuna getirerek ‘Sizi 155'e yönlendiriyoruz.’ dediler ve telefonu adamlarından olan bir arkadaşlarına verdiler. Kendisini polis olarak gösteren dolandırıcı, paraları bir parolayla beraber bir parka getirmesini söyledi.

Kendisini arayanların polis olduğuna zor da olsa kanan Saadet U., bankaya giderek parasını aldı ve verdikleri adrese getirdi. Dolandırıcılardan 2'si yaşlı kadının yanına gelerek "Vatan" dedi, yaşlı kadın da bunun üzerine "Bayrak" diyerek 31 bin lira olan poşeti sahtekarlara verdi.

Polis şimdi her yerde yaşlı kadını dolandıran sahtekarları arıyor.