Nişantaşı'ndan Bilecik'e uzanan doğa sevgisi.

Elif Sarıkaya, 5 yıl önce aldığı bir kararla Antalya'nın Kaş ilçesine yerleşti. Antalya'da 16 keçi alarak hayvancılığa başlayan Sarıkaya, bir süre sonra Trakya bölgesine geçti. Sarıkaya, geçen yıl ise Bilecik'in Vezirhan beldesine bağlı 10 haneli Zobran köyünde muhtarlığın kendisine tahsis ettiği ilkokul binasına yerleşti.

"Hayvan inceledim bana en yakın olabilecek nedir diye. Keçiye uygunmuşum"

5 yıl önce 16 keçiyle yola çıktığını ve 16 keçiden 8'inin hala kendisinde olduğunu anlatan Sarıkaya, " Aynı sürüden büyütmek istiyordum öyle oldu, şu an yaklaşık 70 keçi var. Doğan kızları tutabildim sadece önceki senelerde, oğlanlar gitti ve iki senedir kız oranımız çok düşük. Herkesi tutabilseydim 150 civarına ulaşırdık" ifadelerini kullandı.

Sarıkaya, ekolojik köy kurarak turizme katkı sağlamak istiyor.

Sarıkaya, ekolojik köy kurmak, kırsal turizme katkıda bulunmak, dış göçün önüne geçmek istediklerini belirterek "Vezirhan çok güzel bir yer, güzel bir geçiş noktası ama bilmeyenler çok. İlk köyü gördüm ve dedim ki 'Ben burada yaşarım'. Çok yeşil, aşağısı sıcaksa burası 5 derece düşük, soğuksa 5 derece yüksek. İlk geldiğim zamanlarda dolu yağıyor aşağıda, kirazlara ne oldu var mı bir şey diye beni arıyorlar burada hiçbir şey yok" şeklinde konuştu.

Hayvan yetiştiriciliğinde eşiyle beraber devam edecek.

Sarıkaya, Kaş'ta yaşayan eşinin de belli dönemlerde köye gelerek kendisine yardımcı olduğunu belirterek eşinin de bir süre sonra köye yerleşeceğini ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine birlikte devam edeceklerini söyledi.