Kaybolan küçük kızın eve dönmesine yardım edilen oyunda korkunç ses efektleri ve görseller dikkat çekiyor. Oyun kapatıldığında tekrar giriş yapmak için bir gün beklemek gerekiyor. Korkunç ses efektleri ve görsellerle desteklenen oyunun son seviyesine gelenler, bilinmeyen bir numaradan gece saat tam 03.00’te aranıyor. Sosyal medyada tecrübelerini paylaşan bazı bloggerlara göre, farklı dillerde konuşan bir robot, cep telefonundan arayarak “Seninle tekrar görüşeceğiz” gibi kaygı verici bir ses dinletiyor ve oyunculara zaman zaman tuhaf mesajlar yolluyor.

Oyunu, Suudi Arabistan vatandaşı olan Salman El Harbi geliştirdi.

Geçen yazdan itibaren Ortadoğu gençleri tarafından yaygın olarak oynanan oyunda, 9 yaşındaki kız, kaybolduğunu belirterek, eve dönmek için oyuncudan yardım istiyor. Oyuna başlamadan önce kişinin ismi, adresi, yakın çevresi soruluyor. Bunun yanında Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalara erişim izni isteniyor. Oyunda kullanıcılara, “Eviniz nerede? Facebook hesabınız ne?” gibi kişisel sorular da soruluyor. Bu sorular cevaplanmadan oyuna giriş yapılamıyor.

Oyunu oynayan kullanıcıların Youtube'a yükledikleri videolarda yabancı bir numaradan aranmaları göze çarpıyor. Oyunu oynayan kullanıcılar, aranarak çığlık ve fısıltı efektleri olan müzikler dinletiliyor.

Bakanlık'tan erişim engeli geldi.

Oyuna yönelik şikâyetleri inceleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ankara Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurarak, oyuna erişimin engellenmesini talep etti. Bakanlığın yazısında, oyunun kişisel bilgileri elde ettiğine ve çocuklar üzerinde psikolojik tehlike doğurduğuna dikkat çekildi. Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, bakanlığın talebi üzerine oyuna erişimi engelleme kararı verdi.