Masrafları karşılanacak olan 'profesyonel turist'e ay sonunda 30 bin lira ödeme yapılacak. 

Muğlan'nın  Ortaca Belediyesi, ilçenin tanıtımı için ilginç bir yarışma başlattı. Türkiye’nin En İyi İşi projesi kapsamında düzenlenecek yarışma sonucunda seçilecek 1 kişi, 'profesyonel turist' olarak 1-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında 1 ay boyunca Dalyan ve Sarıgerme’yi gezip tatil deneyimlerini ve fotoğraflarını www.bestjobinturkey.com projesinin Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarında paylaşacak. Bu kişiye ay sonunda 30 bin lira ödeme yapılacak.

Jüri tarafından seçilecek.

1 ay boyunca tüm masrafları Ortaca Belediyesi, esnaf ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından karşılanacak olan 'profesyonel turist', tatilin sonunda 30 bin TL de maaş alacak. Başvurular 15 Mayıs-14 Temmuz arasında www.bestjobinturkey.com adresine yapılacak, 18 Temmuz’da ise Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, projeyi yapan ajans yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan jüri, 'profesyonel turist'i seçecek.

"Dil bilen, iyi fotoğraf çekip blog yazabilen gezgin arıyoruz."

Ortaca Belediye Başkanı Karaçelik, Ortaca'nın plajlarıyla uluslararası alanda birçok ödül aldığını ancak turizmde istenilen seviyede olmadıklarını belirtirken projeyi yürüten isimlerden Fatih Akaslan da “Dil bilen, iyi fotoğraf ve video çekip iyi blog yazabilen bir gezgin arıyoruz” ifadelerini kullandı.