İddiaya göre, meşhur marketler zincirinde bulunan şarküteri reyonundan karnı acıktığı için sucuk alan kedi, tel kafese konularak cezalandırıldı.

Olayın 9 Nisan günü yaşandığı iddia edildi. Reyondan sucuk aldığı için tel kafese konulan kedi, 48 saat boyunca bu işkenceye maruz kaldı.

Kedinin konulduğu kafesin üzerine 'Kamera var izlenmektedir, ellemeyin' yazılı bir not yapıştırdılar.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği, devreye girerek kediyi iki günlük esaretinin ardından kafesten kurtarılmasını sağladı.

Dernek başkanı Füsun Uslu, görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak yaptığı açıklamada "Bodrum Ortakent Kipa, sucuk çaldığı gerekçesi ile kediyi hapis etmiş. Duyarlı bir vatandaş derneğimize (Bodrum Hayvan Hakları Derneği) bildirdi ve o bölgeye yakın olan bir üyemiz kediyi kurtardı. Koskoca süpermarketin kedi cezalandırma yöntemi bu, ne diyelim" ifadelerini kullandı.

Market yöneticisinden açıklama: 'Niyetimiz kediyi cezalandırmak değildi.'

Söz konusu süpermarketin yönetici yardımcısı Sebil Ertürk ise niyetlerinin kediyi cezalandırmak olmadığını belirterek "Bu kedi mağazaya çok alıştı. Bir şekilde içeri girerek sucuk ve pastırmaları çalıyor. Ürünlerin üzerinde dolaşıyordu. Daha önce de mağazadan şarküteri ürünü çalarken yakalayıp, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis'te doğaya bıraktık ancak her defasında yine geldi. Hayvan dostu bir mağazayız, bu işi kediyi cezalandırmak değil, mağazadan uzaklaştırmak için yaptık. Aksi takdirde, Gıda Yönetmeliği'ne de uygun davranmamış olurduk. Sokak hayvanları için derneklerle çalışıp elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Burada kötü niyet aramanın doğru olmadığına inanıyorum. Yanlış anlaşılma var" şeklinde açıklama yaptı.

Yaşanan olay, sosyal medya gündeminde de yer aldı. Ekşi Sözlük'te olayla ilgili öne çıkan bazı yorumları sizler için derledik: