Foursquare beyin takımından devamlı olarak haberler paylaştığı resmi bloğundan geçtiğimiz zamanlarda 10 milyar check-in ‘e ulaştıklarını takipçilerine duyurdu.

Yayınladıkları post aracılığıyla tüm kullanıcılarına minnettar olan Swarm ekibi, mutlu kutlama fotoğrafları ile beraber swarm uygulaması hakkında pek fazla farklı bilgi verdi.

Bu bilgilerden bizler için en çarpıcı olanı ise Türkiye’nin dörtte birlik bir rakamla tüm dünya ülkeleri arasında en çok check-in gerçekleştirilen ülke olması oldu.
Swarm’un paylaştığı raporlara göre Swarm‘da bugüne kadar yapılan 10 milyar check-in’in 4’te 1’i Türkiye tarafından gerçekleştirilmiş. Yani bir başka deyişle, Türkiye’den gerçekleşen toplam check-in sayısı 2,5 milyar olmuş.

Tüm sosyal uygulamaları aktif olarak kullanıp, farklı adlarla 2-3 hesap açan bir millet olduğumuz zaten bilinen bir gerçek ve zaten Swarm’un gittiği en sıradan yeri dahi adım adım herkese bildirmek için can atan genç üniversite öğrencileri içerisinde yaygın olarak kullanıldığını da bilmeyen yoktur. Fakat tüm dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan bir uygulamayı 4/1 lik bir oranla domine etmek gerçekten de Türk internet kullanıcısının en çarpıcı başarılarından biri olsa gerek. Aslında Swarm ekibi Türkiye’deki kullanıcı kitlesinin ‘I’m at Ayşe’nin Malikanesi’, ‘I’m at Baba Ocağı xd’ tadında her akşam kendi evinde check-in yaptığını öğrense bu duruma o kadar da sevinmeyeceği ortada.