Gaziantep'te yaşayan 25 yaşındaki M.K., sosyal medyadan tanıştığı ve hiç  görmediği 23 yaşındaki Özlem S.G.'nin kendisini evlilik sözü ile 108 bin 200 lira dolandırdığını belirterek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

DHA'da yer alan habere göre, Özlem S.G. ile bu yılın Haziran ayında sosyal medya üzerinden tanıştığını ifade eden M.K., genç kızın kendisini Hatay Kırıkhan Devlet Hastanesi 112 Acil Servisi'nde çalışan acil tıp teknisyeni olarak tanıttığını ve bir süre sonra memleketi Kahramanmaraş'a tayinini aldıracağını söylediğini belirtti.

Sosyal medyadaki yazışmalarla başlayan görüşmenin telefonla devam ettiğini kaydeden M.K.,"Konuşmalarımız sonunda iş ciddiye bindi ve evlilik hayalleri olduğunu söyledi. Güvenebileceği, ihanet etmeyecek, yalan söylemeyecek birini aradığını söyledi. Benim de içimde art niyet olmadığı ve aynısını düşündüğüm için konuşmaya devam ettik. Bir süre sonra Özlem telefon alacağını belirterek benden 2 bin TL para istedi. Parayı EFT ile gönderdim" diye konuştu.

Kendisine 4200 liralık telefon bile aldıran dolandırıcı, daha sonra ayrı ayrı zamanlarda toplam 102 bin liralık nakit para alıyor. Daha sonra tüm sosyal medya hesaplarını kapatıp giden dolandırıcıdan 25 yaşındaki gencimiz bir daha haber alamıyor.