Eyyvah Eyvah, yönetmenliğini Hakan Akgül'ün yaptığı 2010 yılı yapımı sinema filmi. Filmde Çanakkale Geyikli'de klarnet çalarak hayatını devam ettiren ve beklenmedik olayla İstanbul'a gelen Hüseyin ve ona kucak açan Firuzan'ın hayatı anlatılmaktadır. Konusu: İstanbul'a gelen Çanakkale'nin Geyikli köyünde ninesi ve dedesiyle büyüyen biri olan Hüseyin (Ata Demirer) klarnet çalarak ve sevgilisi Müjgan ile hayatına mutlu devam ederken beklenmedik bir olay onu köyünden ayırır. Bunun üzerine İstanbul'a gelen Hüseyin'e, İstanbul’un gece kulüplerinde assolistlik yapan Firuzan (Demet Akbağ) sahip çıkar. Ancak hayatı yoğun ve karışık olan Firuzan'ın, Hüseyin’le tanışınca hayatına hem kahkaha hem macera dahil olacaktır.

Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. 1983 yılında Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu' nda profesyonel oldu. Sırasıyla Kent Oyuncuları, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi özel tiyatro topluluklarında, 1987 yılından başlayarak da çeşitli TV programlarında çalıştı.

6 Temmuz 1972 tarihinde Bursa’da doğmuş olan sanatçı İlkokul eğitimini ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. Lise eğitiminin son senesinde sanatçının okul değiştirdiği bilinmektedir. Yengeç burcu olan Ata Demirer’in boyu 186 iken kilosu 120’dir. Saç ve göz renginin kahverengi olduğu bilinen sanatçı 2012 yılında Özge Borak ile yaptığı evliliğini 2014 yılı itibari ile bitirmiştir. Sanatçının çocukluk yıllarında abisi ile gece kulüplerinde piyanist olarak çalıştığı bilinmektedir. İstanbul’a ise üniversite eğitimi için gelen Ata Demirer burada yaşamına devam etmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesinde Devlet Konservatuvarında Türk Müziği adlı bölümü kazandığı yıl Demirer’ in İstanbul’a taşındığı bilinmektedir. Okulu esnasında müzisyenlik yapmaya devam eden Ata Demirer o yıllarda bar komedyenliği de yapmıştır. Tatlı Hayat dizisi ile film sektörüne atılmış olan sanatçı birçok sinema filminde ve dizilerde oynamıştır. Sanatçının gündemde olduğu dizilerden biri ise Gülse Birsel tarafından yazılan Avrupa Yakası’dır. Bu dizi bünyesinde 2004 ve 2009 yılları arasında oyunculuk yapmıştır. Kendisinin yazdığı Eyvah Eyvah adlı filiminde ise Hüseyin Badem rolü ile ekranlara tekrardan çıkmıştır. Eyvah Eyvah adlı film üçünü seriye kadar çekilmiştir.