Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan emekli mühendis Tahsin efsane üçlüye ithafen üç çocuk yapıp adlarını Metin, Ali ve Feyyaz koymayı planlar. Herşey yolunda giderken üçüncü çocuk kız olur. Mecburen ismini Feyyza koyar. Çocuklar okula gitmeye başladıklarında yaz aylarında Tahsin oğulları Metin ile Ali’yi meslek öğrenmeleri için su tesisatçısının yanına çırak olarak gönderir. İyi kötü bir para kazanıldığını görüp kardeşler okumayı bırakırlar ve su tesisatçısı olurlar. Eve para getirdikleri söylenemez. Kız kardeşleri Feyyza evin geçimi sağlayan tek kişidir. Metin ile Ali mucitliğe soyunurlar. Dünyayı kurtaracaklarına inana kardeşleri kimse ciddiye almaz. İkilinin icadı zamanla çalışmaya başlayınca tüm dengeler değişir.

25 Haziran 1971 yılında Adana'da doğdu. 1993 - 95 yılları arasında şiir topluluğu çalıştırıcılığı yaptı. 1996 Edirne Dost Fm rayosunda programcılık ve sunuculuk yaptı. 1997 Edirne'de Arayış Tiyatro Topluluğu bünyesinde, Melih Cevdet Anday'ın "İçerdekiler" oyunununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.

1998 yılında D.T.C.F Tiyatro Bölümüne girdi. 1998 D.T.C.F Tiyatro Bölümünde Prof.Dr. Nurhan Karardağ'ın yönettiği "Cumhuriyete Selam" oyununda ışık tasarımı yaptı. Tiyatro Bölümünde Cumhuriyet Kiperin sahnelediği Maeterlinck'in yazdığı "Körler" oyununda oyunculuk yaptı. Ankara Devlet Tiyatrosunda Alonso De Santos'un yazdığı Mehmet Ege'nin sahneye koyduğu "Tütüncü Dükkanı" oyununda yardımcı oyunculuk yaptı.

1999 D.T.C.F Tiyatro Bölümünde Burak Tamdoğan"ın sahnelediği B.Brecht"in "Demirin Fiyatı Nedir" oyununda oyunculuk yaptı. Tiyatro Bölümünde Prof.Dr.Sevinç Sokullu önderliğinde "yaratıcı drama" çalışmaları yaptı.

2000 D.T.C.F Tiyatro Bölümünde Gülabi Turan"ın sahnelediği Çehov"un "Ayı" oyununda oyunculuk yaptı. Ankara Devlet Tiyatrolarında sahnelenen "Katerina Blum'un Çiğnenen Onuru" ve "Tanrılar Erkek Olunca" oyunlarında yardımcı oyunculuk yaptı.

2001 D.T.C.F Tiyatro Bölümünde Doç.Dr.Tülin Sağlam önderliğinde "yaratıcı drama"çalışmaları yaptı. Aynı yıl Yiğit Arı ve bu okulda tanıştığı 4 arkadaşıyla beraber Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurdu.

Ankara Batıkent Lisesinde tiyatro çalıştırıcılığı yaptı. Tiyatro Bölümünde Prof. Dr.Nurhan Karadağ"ın sahnelediği Nazım Hikmet"in "Ferhat ile Şirin" oyununda oyunculuk yaptı.

2002 Burak Satıbol'un yönettiği Ferhan Şensoy'un Haldun Taner Kabare isimli oyununda rol aldı.

2003 Bertholt Brecht'in Carrar Ana'nın Silahları isimli oyununu sahneledi.

Ayrıca Fox'ta yayınlanan Anında Görüntü Show isimli televizyon programında Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubuyla beraber Doğaçlama Tiyatroyu ekranlara taşımaktadır.