Yüksek okulu bitirdikten sonra, dürüstlüğü ve rüşvete karşı duruşu yüzünden memur olarak çalıştığı işten atılan Ali'yi bekleyen trajikomik olaylar. Bugün gelinen noktada yükselen değerleri yıllar önce resmeden bir Atıf Yılmaz klasiği... Ali, atama emri çıkınca büyük şehirde memuriyete başlar. Vazifesini kutsal bir görev bilinciyle yerine getirmeye, vatandaşa layık olmaya gayret ettikçe düzenden memnun olanları rahatsız eder. Yanına yerleştiği eniştesinin düzenin yozlaşmasından nasibini çok fazla almış fırsatçı kişiliği Ali’nin işini oldukça zorlaştıracaktır.

26 Aralık 1941 tarihinde dünyaya gelen Şener Şen, Adana doğumludur. Türk sinema sektörüne adını altın harflerle yazdıran başarılı oyuncu, Yeşilçam denince akla gelen en iyi isimlerden bir tanesidir. Kendisinin babası da aynı şekilde usta bir oyuncu olan Ali Şen’dir. Şener Şen de babasının yolundan giderek sinema sektöründe oldukça başarılı bir isim olmuştur.

Kendisinin sinema sektörüne ilk atılışı, 1958 yılında başlamıştır. Devam eden süreçte 1964 ve 1966 yıllarında iki senelik bir öğretmenlik tecrübesi olduktan sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’na girmiş ve yan rollerde oynamaya başladı. Kendisini çok kısa bir sürede müthiş derecede oyunculuk alanında geliştirebildiği için şöhret basamaklarını hızla atlamaya başlamıştır.

Şener Şen’in profesyonel olarak yer aldığı ilk sinema filmi, 1967 yılında çekilmiş olan “Sözde Kızlar” filmidir. 70’li yıllara girildiğinde de pek çok sinema filminde yer alma şansı yakalamıştır. Hatta 1971’de “Altın Prens Devler Ülkesinde” isimli yapım içerisinde babası ile birlikte rol alma şansı da olmuştur. Ancak Şener Şen için asıl çıkış yaptığı dönemin 1975 olduğu söylenir. Bunun sebebi o yıllarda hem Hababam Sınıfı hem de Bizim Aile filmlerinde oynayıp her iki ekiple de müthiş bir başarı yakalamalarıdır.