Kolpaçino Bomba filminden telaşlı ve bir o kadar da eğlenceli sahne.

''Kolpaçino'', başrollerinde Şafak Sezer ve Aydemir Akbaş'ın oynadığı 2009 yapımı Türk aksiyon komedi filmidir. Öyküsü Şafak Sezer'e ait olan film, 29 Ekim 2009 günü gösterime girmiştir. Birbirine kenetlenmiş 7 kişinin bir günde başına gelenleri anlatmaktadır.

Şafak Sezer 10 Ekim 1970 yılında Ankara’nın Sincan ilçesinde doğmuştur. O zamanlar geçim sıkıntısı çeken Şafak Sezer Ankara’nın Çinçin Mahallesi’nde bir gecekondu evinde oturmaktadır. Annesi ev hanımı, babası Polat Sezer karayollarında işçi emeklisidir. Lise zamanlarında okulun üniforması lacivert ceket ve gri pantolondur. Fakat Sezer ailesinin bunları alacak durumu olmadığı için Şafak Sezer okula gidemez ve erken yaşta hayata atılmaya karar verir. Bir eczanede çalışmaya başlar. Şafak Sezer köken olarak Erzincan’lıdır. Bunun üstüne her konuşmasında söylemektedir.

Babası Polat Sezer, Arif Sağ’ın siyasi danışmanı olarak görev yapmıştır. Yani onu sanat camiası tanımaktaydı. Şafak Sezer o zamanlar işportacılık yapmaktaydı. Babası bir gün yanına gelir ve evlat hazırlan seni Mehmet Karagöl’ün yanına götüreceğim der. Mehmet Karagöl Ankara Halk Tiyatro’sunun kurucularındandır. Babasının hatırına Şafak Sezer‘i denemek için karşısına oturtur. Mehmet Karagöl Şafak Sezer’in mimiklerine ve taklitlerine hayran kalır ve hemen ona Eşeğin Gölgesi adlı oyununda ufak bir rol verir. Rol olarak Eşek rolünü üstlenmiştir. Şafak Sezer’in tiyatro hayatı başlamıştır.

Eşek rolünde başarılı olmuştur ve bir çok tiyatroda görev almıştır bunların isimleri şunlardır; Devri Yalan, Başımızda Pak Bulut, Sen Bu Seçimi Unut, Saddam’ı Kim Öptü, Şirinler, Edi Büdü ve Uzaylı Arif gibi tiyatrolarda görev yapmıştır. Aldığı tüm rollerde çok başarılı olmuştur.

Şafak Sezer tiyatrodan televizyona geçmiştir ve bir çok dizilerde rol almıştır işte bunlardan bir kaç tanesi şöyledir; Televizyon Çocuğu, Sıdıka, Baskül Ailesi, Dostlar Pasajı, Şafak Vakti ve Reyting Hamdi bir çok televizyon dizilerinde rol almıştır. Vizontele filminde rol almayı başarmış  ve bir çok insanın unutamadığı o repliği söylemiştir ve herkesin sevgisini kazanmıştır. O replik ” Baba Akü yok ” bir çok insanın güldüğü o replik şimdilerde bile arada arkadaş arasında söylenmektedir. Vizontele çekimlerinin ardından Rus Gelin çekimlerinde rol almıştır Zeki Alasya ve Metin Akpınar ile birlikte çalışmıştır.

Boran Kaya’nın sunduğu televizyon programı olan İner misin çıkar mısın adlı programa takılan Şafak Sezer birinci olmuştur. Şafak Sezer bu yarışma programına meşhur olmuştur.

Şafak Sezer‘in birçok filmi vardır fakat kendi yazdığı ve yönettiği iki filmi birçok insan tarafından çok sevilmiştir. Bunlar Kolpaçino serisi ve Kutsal Damacana serisidir.

Bu zamana kadar oyuncu Şafak Sezer 20 tane televizyon dizisi 18 tane sinema filmi çekmiştir. Birçok reklam filminde rol almıştır. Şafak Sezer aynı zamanda Su Film AŞ. adlı firmanın sahibidir.

Esra Sezer ile evlenen Şafak Sezer bu evlilikten iki tane kız çocuğu olmuştur. Şafak Sezer bir çok alanda iş yapmak istediğini konuşmalarında yeniliyor ve yakında bir restoran açacağının haberlerini veriyor.