Ancak bu kavramları her zaman takip etmek ve bunlara hakim olmak çok da kolay olmamaktadır. Bu sebepten kafalarda sık sık “Instagram’da GT ve UNF ne demektir?” gibi sorular yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da bahsi geçen bu iki kavramı açıklayarak işe başlamak faydalı olacaktır.

Instagram’da GT Ne Demektir?

Bildiğiniz üzere Instagram takipçi kazanmak amacı ile kullanılan bir sitedir. Çünkü takipçi sayısı arttıkça profillerin gerek popülerliği gerekse de kazanılan para artmaktadır. Bu yüzden de hemen hemen her hesap mevcut olan takipçi sayısının giderek artmasını istemektedir. Bunun için kullanılmakta olan yöntemlerden biri de GT olmaktadır. GT kısaltmasının açılımı ise “Geri Takip” demektir.

Hali hazırda takip isteği göndermiş olduğunuz kişinin sizin bu isteğinizi kabul edip daha sonra da size takip isteği atmasına GT adı verilir. Bu sayede her iki kişinin de karşılıklı olarak Instagram takipçi sayısı artış göstermektedir. bu noktada dikkat edilmekte olan en önemli nokta ise takip edilen kişinin, takibi bırakmamasıdır.

Instagram’da UNF Ne Demektir?

Söz konusu olan bu koşulda da anlayacağınız üzere karşılıkla takipleşme ile her iki profilin ya da hesabın da takipçi sayısı artmaktadır. Ancak bu kişilerden herhangi biri takibi bırakır ise doğal olarak karşı tarafın takipçi sayısı azalmaktadır. İşte bu takip ettiğiniz bir kişinin sizi takibi bırakması işlemine UNF adı verilmektedir. UNF tabirinin açılımı Unfollow olmaktadır.

Karşılıklı takipleşme koşulu ile takip etmekte olduğunuz bir hesabın sizi takibi bıraktığını öğrenmek çk da kolay olmamaktadır. Bunun için internette kimi programların var olduğu bilinse de bunlardan bir çoğu dolandırıcılık amacı ile kurulan siteler ya da programlardır. Bu sebepten dolayı UNF olan kişileri tespit etmek amacı ile program kullanmak çok da mantıklı olmamakta ve kimi zaman bazı sıkıntılara sebebiyet  vermektedir.