Sakal uzatan erkeklerin çoğu zaman eski görüntülerinden olukça farklı oldukları tahmin edilir bir durum. Fakat Galler’li Gwilym Pugh için bu değişim gerçekten de hayatının dönüm noktası diyeceğimiz cinsten oldu.

Masa başı olarak çalıştığı yerde günde 12 saate yakın mesai yaptığından ötürü hareketsiz yaşama mahkum olan ve 130 kiloya olan genç adam, bir gün berberinin sakal uzatması yönündeki öğüdünü ciddiye aldı. Bir süre sonra görünümündeki değişimin çevresi tarafından beğenilmesiyle, kendine güveni yükselen Pugh, diyet ve spor yaparak kilo verme sürecine de girdi.

Kısa vakitte, büyük ilerleme gösteren, genç adam sosyal medyada yayınladığı değişim fotoğraflarıyla, yavaşça kendisine yeni bir takipçi kitlesi kazandı ve hayatı hiç düşünmediği yeni bir işe girdi.

Değişimiyle bazı yerel modellik ajanslarının beğenilen ismi olan Pugh, ilk başlarda bu tekliflerin şaka olabileceğini düşünse de, bir süre sonra ajansların kendisiyle kontrat yapmak istemesiyle tekliflerin son derece gerçek olduğunu anladı.

Hikayesiyle büyük başarılar elde eden adam, kısa süre sonra İngiltere ve Avrupa’da pek fazla marka için modellik teklifleri almaya başladı ve masa başı işine son vererek tahmin bile etmediği bir dünyaya adım attı. Hatta öyle ki, David Beckham’ın yeni markasının yüzü bile oldu.

Berberin on numara öğüdüyle ve kendine iyi bakarak, hayatını sonsuza kadar değiştiren adamın hikayesi çoğu erkeğe öncülük edecek değerde. Belki yalnızca sakal bırakıp, sağlıklı yaşayarak bir model olamazsınız. Fakat bu değişimin hayatınıza katacağı etkinin kesinlikle pozitif olacağından şüpheniz olmasın.