İster yakın olsun ister uzak çevremizde genellikle ameliyat olmuş kişiler vardır. Fakat dünya üzerinde bazı ameliyatlar var ki onlar normal ameliyatlardan epey farklı. İşte insan vücudunda bu da olur mu dedirten cinsten ameliyatlar ve vücuttan çıkan enteresan şeyler…

1. Akciğerde Büyüyen Bezelye Bitkisi

Amerikalı Ron Sveden, halsizlik ve öksürük problemi ile gittiği hastanede akciğerinde bir bezelyenin çimlendiği fark edildi.

2. İkiz Kardeşini Karnında Taşıyan Adam

Hindistan’da bir adam, daha anne karnındayken ikizi içine kaçmış. Karnı bir süre sonra o kadar şişmiş ki, doktora gittiğinde 36 sene boyunca ikizini karnında taşıdığı ortaya çıkmış.

3. Gümüş Aşkı

Hollandalı bir kadının ‘Neden bilmiyorum ama, gümüş şeyleri yemek konusunda inanılmaz bir istek duyuyorum’ sözlerinin ardından midesinden 78 adet çatal ve kaşık alındı.

4. Şekerlemelerin Zararları

Amerika’daki küçük bir kız mıknatıs ve çelik topları şekere benzetmesi nelere yol açtı?. Toplamda 10 mıknatıs ve 20 çelik top, küçük kızın midesinde birbirine ulaştı ve küçük kız ameliyata alındı.

5. ‘Beynine Yazmak’ Deyimini Yanlış Anlarsak?

Almanya’da bir kadın 50 sene boyunca kafasında kalemle yaşadı. 4 yaşında geçirdiği kazanın ardından kalemin burnundan içeri girip kaybolması ve doktorların beyne yakın diye ameliyat etmemesi sebebi ile 50 yıl yaşadı.

6. Akciğerinden Balık Çıkan Çocuk

12 yaşındaki Hintli Anıl Barela nehir kıyısında tuttuğu balıkla oynarken, arkadaşlarına balığı canlı canlı yutma şakası yaptı fakat balığın sıçrayarak ağzına kaçmasıyla küçük çocuk için korku dolu anlar başladı. Balık çocuğun doğrudan akciğerine gitti. Nefes almakta güçlük çeken çocuğu kontrol altına alan doktorlar çektikleri röntgen sonucunda balığı işte bu şekilde görüntülediler;