Kadın erkek ilişkileri çözümlenmesi zor, çok karmaşık bir yapıdır. Yıllarca bu karmaşık yapının sebebinin kadınlar olduğu söylense de bu kabul edilebilir bir şey değil. Çünkü erkekler de en az kadınlar kadar karmaşık… Kadın erkek ilişkilerinde erkeklerin net olduğu tek konu kadınlarda aradığı özellikler. Peki erkekler kadınlarda ne arar?

6. Netlik

Bir ilişkinin gerçekten başarılı olabilmesi için, iki insanın etkili bir iletişim içinde olması gerekir. Bu, aklınızdan geçen her şeyi ona söylemeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak partnerinizin sizi incittiğini veya üzdüğünü bilmesi gerekir. Bu nedenle, ona karşı her zaman net ve dürüst davranmalısınız. Bu şekilde aranızdaki bağ, giderek daha fazla güçlenecektir.

5. Kendisine Ait Bir Sosyal Yaşam

Dış görünüşünüz, birçok erkeği sizinle yemeğe çıkması konusunda ikna edebilir. Ama eğer istediğiniz bir yemekten daha fazlası ise; mesela uzun bir ilişki, o zaman devreye başka şeyler de giriyor. Erkekler, kendi sosyal yaşamlarına sahip olan kadınları daha çekici bulurlar. Elbette evde dizi izlemekten de keyif alıyor olabilirsiniz; ancak her erkek yoğun bir iş gününün ardından birlikte çıkıp bir şeyler içebileceği bir kadınla olmak ister. Ayrıca sizin sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz de onlar için oldukça önemlidir. Çünkü bu ilişkileri göz önünde bulundurarak, birlikte nasıl bir ilişki yaşayabileceğinizle ilgili fikir sahibi olurlar.

4. Hedefler

Elbette bütün hayatınızı, karşınızdaki kişiye anlatmak için bir ön hazırlık yapmanıza gerek yok; ancak yine de hedefleriniz, hayalleriniz ve hırslarınız varsa, bunları partnerinizle mutlaka paylaşın. Çünkü ne istediğini bilen, hayalleri ve hedefleri olan bir insandan daha çekici bir şey yoktur! 

3. Mizahi tarafı

Çalışma saatleri içinde işe konsantre olmak iyidir, ancak fırsat bulduğunuzda işe kısa bir ara verip gülemiyorsanız; bu, asla hayat dolu biri olamayacağınız anlamına gelir. Biriyle uzun vadeli bir ilişki içinde olmayı planlıyorsanız; birlikte güleceğinizden emin olmalısınız. Bu nedenle bir erkeğin, sizde dikkat ettiği özelliklerden biri de mizahi tarafınız olacaktır.

2. Muzurluğu

Bir kadın düşünün ki, her şeyi yapmaya hazır... Bir gece topuklu ayakkabıları ve şık elbisesiyle göz kamaştırırken; ertesi gün bahçede top sektiriyor. Zaman zaman bir prenses gibi davranmanın zararı yoktur, ancak erkeklere hayatın daima gökkuşağı ve kelebeklerden oluşmadığını bildiğinizi göstermeniz gerekir. Çünkü bu, erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği özelliklerin başında gelir.

1. Güzellik

Genel olarak erkeklerin kadınlarda aradığı ilk özelliktir. Kadın güzelse diğer özelliklerin önem derecesi biraz daha geri planda kalır.