Bu özelliklerle yüksek bir zekaya sahip olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

1. Analiz yetenekleri yüksektir:

Hem yüksek bir zekaya hem de duygusal olarak hassas ve iyi bir yapıya sahip bireylerin en belirgin özelliklerinden biri yüksek analiz yetenekleridir. Etraflarında olup biten olayların perde arkasını ve kişilerin görünmeyen yüzlerini görme konusunda iyidirler.

2. İnsanları ciddiye alırlar:

Bu kişilere arkadaşları kendileriyle alakalı bir şeyler anlattığında, asla onları dinlememezlik yapmazlar. Hatta öyle ki, iyi dinleyici ve problem çözücü oldukları için bazı arkadaşları tarafından sadece başları sıkışınca ararlar.

3. Yaşadıkları çevreyi düzeltme arzuları vardır:

İyi yürekli olmalarından dolayı etraflarındaki dünyanın daha iyi bir yer haline gelebilmesi isteğiyle doludurlar ve yüksek zekaları sayesinde bu düşünce doğrultusunda birçok farklı fikir üretebilirler.

4. Bazen dışlanmışlık hissine kapılabilirler:

Her ne kadar hayatı ve hayatın getirdiği farklılıkları sevseler de ince dünya görüşleri, hayalci vizyonları ve yüksek zekalarının birleşmesi onları diğer insanlardan bariz bir şekilde farklı kılar.

5. Şefkatli bir yanları vardır:

Dini inanışları her ne olursa olsun, dünyayı algılayış biçimleri diğer insanlara oranla farklıdır. Ufak şeylerin kıymetini bilirler. Bu kişilerin çoğu, çiçeklere, hayvanlara ve hatta böceklere zarar vermekten kaçınan kimselerdir.

6. Uyku problemleri çekmeleri çok muhtemeldir:

Bu tarz insanların en çok göze çarpan özelliklerinden bir diğeri de düzenli olarak ya da hayatlarının belli bir döneminde uyku ile alakalı problemler yaşamalarıdır. En belirgin problem ise gece uyuyamamaktır.

7. Doğada vakit geçirmek onlara ilaç gibi gelir:

Bu kişiler doğayla bütünleşik ortamlarda inanılmaz bir huzur hissederler. Ağaçlarla kaplı biri parkta, bir banka oturup kuşları izlemek, bir şeyler yazıp çizmek ya da okumak bu insanları oldukça fazla rahatlatır.