Onur Buldu, nam-ı diyar Güldür Güldür Show’un Bilali kendisini son dönemlerde çokça severek izliyoruz.4 Ağustos 1982 yılında İzmir Bergama’da doğdu ve Menemende büyüdü.Buldu’nun babası öğretmen annesi ise hemşiredir. Aslen Tuncelilidir.Lise.Lise yıllarında edebiyat öğretmeninin önerisi ile okulun tiyatro koluna girmiş ve ilk canlandırdığı rol “Badi Ekrem”olmuştur.Ünlü oyuncu küçük yaşlarda iken oyuncu olmayı düşünmüyormuş fakat lise yıllarında sonra arkadaşlarının ısrarı ile Belediye Tiyatrosuna kayıt olmuş ve burada Taylan Ertuğrul ile tanışmış.Onun baskısı ile konservatuar sınavına girmiş ve 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ünlü oyuncu en yakın arkadaşı olan Sarp Apak’ın yanında belirli bir süre kalır.Onur Buldu’nun ilk oyuncu deneyimi ise “Papatya” dizisidir.Bu dizi bir buçuk yıl sürdükten sonra Güldür Güldür Show dizisinde Bilal Koçyiğit karakteri ile karşımıza çıktı..Kendisi Bekardır ve şuan sevgilisinin olmadığı bilinmektedir..

Boyu:170 cm
Kilo: 63 kg


Filmleri ve Dizileri : 
2014 – Analı Oğullu (TV Dizisi)
2014 – Eyyvah Eyvah 3 (Sinema filmi)
2013 – 2014 – Güldür Güldür (TV Dizisi)
2012 – Berlin Kaplanı (Sinema filmi)
2011 – Aşağı Yukarı Yemişlililer (TV Dizisi)
2009-2011 – Papatyam (TV Dizisi)
2009 – Aşk Geliyorum Demez (Sinema filmi)
2009 – Ada: Zombilerin Düğünü (Sinema filmi)
2009 – Yalancı Romantik (TV Dizisi)
2008 – Plajda (Sinema filmi)
2007 – Doktorlar (TV Dizisi)
2007 – Avrupa Yakası (TV Dizisi)

Ekranların sevilen formatı komedi-tiyatro şovu “İnsanlar Alemi”, yeni ismi “Güldür Güldür Show” ile devam ediyor. Sevilen kadroda Ali Sunal , Alper Kul, Doğa Rutkay, Onur Buldu, Aylin Kontente, Çağlar Çorumlu, İrem Sak, Onur Atilla, Derya Karadaş, Meltem Yılmazkaya, Burak Topaloğlu, Uğur Bilgin, Özgün Aydın, Kıvanç Baran Aslan, Korhan Hepduran yer alıyor.

Günlük hayatta yaşanan olaylarla farklı bir bakış açısı ile yaklaşan “Güldür Güldür Show”, her hafta günlük hayatın önemli bir konusunda parmak basmaya devam ediyor. Ekip bu defa aileden aşka, şöhretten teknolojiye, futboldan arkadaşlığa, birçok konuya yine kendi mizah anlayışları ile yeni yaklaşımlar ve çözümler getirecek.